Aktuality, zajímavosti


Silničáři se obávají zesílení větru
Miroslav Krčil

Sypač zůstal hodiny uvězněn v příkopě u Klínku

Hlinecko - Sněžení neustalo ani v noci na čtvrtek. Postupně sníh přestal na Hlinecku padat včera dopolede. Vysočinu tak pokrývá na třicet centimetrů vysoká bílá peřina.
Některé úseky vozovek jsou stále zledovatělé, teplota se drží pod nulou, uvádí k situaci v dopravě vedoucí hlineckého střediska SÚS Pardubického kraje Vlastimil Roušar. Silničářům zkomplikoval údržbu i fakt, že jeden ze sypačů skončil ve středu odpoledne v příkopě u obce Klínek nedaleleko Prosetína. Podařilo se ho vyprostit až v deset hodin večer za pomoci jeřábů. Přestože včera během dne sněžení ustalo, problémy nejsou zcela zažehnány. Způsobit je může vítr. Sníh je totiž spíše sypký, proto hrozí tvorba jazyků a závějí. Zatím nefouká, ale čekáme, že to také přijde, dodává Roušar. Obce na svých místních komunikacích stíhají sníh uklízet.
Trápí nás ale auta zaparkovaná na cestách, která lidé neuklízejí, poznamenává starosta Krouny Pavel Ondra. Se stejným problém se potýká i Hlinsko. Musíme vozidla objíždět a když pak auta odjedou, vypadá to, jako bychom v dané ulici vůbec nebyli, říká Pavel Ondrák záfirmy EKO Hlinecko.Zdroj: Chrudimský deník, 26. ledna 2007