Aktuality, zajímavosti


Vyvrácený strom ohrožoval automobily


Hlinsko/Chrudim - Nárazy větru o síle mohutné vichřice zaznamenaly včera přístroje meteorologické stanice ve Svratochu. Napilno měli hlinečtí profesionální hasiči.
Největší náraz větru měl včera v dopoledních hodinách ve Svratouchu hodnotu téměř sto pět kilometrů za hodinu. Odpoledne se pak nárazy pohybovaly na hranici devadesáti kilometrů za hodinu. Hlinecká jednotka Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje vyjížděla například do hlinecké historické čtvrti Betlém. Tady vítr poškodil střechu jednoho z přístavků. Utrhl plech asi z poloviny střechy, podotýká k události velitel zásahu Miroslav Obolecký. Dále museli hasiči zasahovat také v oblasti hlineckého sídliště panelových domů. Tady zase strom ohrožoval zaparkované automobily. Vítr vyvrátil jeřáb z podmáčené půdy a hrozilo, že se zřítí na vozidla. Strom jsme rozřezali pomocí motorových pil, vysvětluje Miroslav Obolecký. Vítr neustával ani včera odpoledne. Silný vítr napáchal také po Chrudimi obrovský nepořádek. V ulicích se povalovaly odpadky z pokácených popelnic, na mnohých chodnících ležely rozbité střešní tašky.
Čekáme, až se počasí trochu uklidní a potom všechno uklidíme. Na práce bude nasazena čtyřčlenná četa, která slouží zimní pohotovost. Sníh není, takže bude namísto něho uklízet nepořádek způsobený větrem, poznamenává v souvislosti s řáděním vichřice ředitel Technických služeb Chrudim Miroslav Skokan.Zdroj: Chrudimský deník, 13. ledna 2007