Aktuality, zajímavosti


Vlekaři už přišli o statisíce korun
Miroslav Krčil


Loňský tučný rok vystřídala letošní sněhová bída

Hlinsko/Trhová Kamenice - Sjezdařské areály jsou teď na Vysočině liduprázdné. Vleky stojí, kasy se neplní. Provozovatelé sjezdovek jen smutně vzpomínají na minulou zimu.
V Hlinsku se lyžovalo v této sezoně jen tři dny v samém závěru loňského roku. A to ještě jen díky umělému zasněžování. Vzhledem k tomu, že právě období kolem vánočních svátků a přelom roku jsou pro vlekaře doslova zlatým dolem, tentokrát přišli o statisíce korun. Místo sněžení včera na Hlinecku pouze intenzivně pršelo.
Obdobně jako v Hlinsku také v Trhové Kamenici sledují vývoj zimy s velkým znepokojením. V posledních dvou letech jsme pořídili nový vlek a rolbu. Peníze jsme si na nákup půjčili a potřebujeme splácet, vysvětluje člen zdejšího lyžařského klubu a zároveň starosta obce Pavel Kábele. Trhovokameničtí lyžaři tedy podle něho velmi intenzivně přemýšlejí, jak pokrýt splátky úvěru. Půjčili si totiž zhruba půl druhého milionu korun. Pavel Kábele ale věří, že už na konci tohoto měsíce sníh napadne a situace se zlepší.Zdroj: Chrudimský deník, 6. ledna 2007