Aktuality, zajímavosti


Lyžaři budou "létat" nad vozidly v tunelu
Miroslav Krčil


Hlinsko - Plní se velký sen několika generací lyžařů. Tak vnímají hlinečtí vyznavači " rychlých prkýnek" současné rozšiřování zdejšího příměstského skiareálu u hotelu Styl.

Přemostění výpadovky z Hlinska směrem na Havlíčkův Brod a tím prodloužení hlinecké sjezdovky je nejzásadnější změnou, která na lyžaře na Vysočině letos čeká. Samotné přemostění přijde na dvacet milionů korun. Tyto náklady plně kryje státní dotace.
Technické dovybavení areálu bude stát dalších deset milionů. I na tuto investici mají Hlinečtí dotaci od státu, ovšem dokončena bude až příští rok na jaře. " Teď dokončujeme zasypávání ocelové mostní konstrukce. Všechny zemní práce mají skončit 15. prosince," vysvětluje předseda Ski klubu Hlinsko Milan Akrman. Na návštěvníky tedy bude čekat trasa dlouhá 400 až 450 metrů podle toho, který ze dvou svahů v dolní polovině sjezdovky zvolí. Ski klub rozšířil také dětskou sjezdovku. Speciální vlek bude mít délku 80 metrů, dětský svah je široký 30 metrů.

" Kromě toho, že se tady mohou ti nejmenší učit bezpečně lyžovat, vyřádí se tady určitě také sáňkaři," tvrdí Akrman.Zdroj: Chrudimský deník, 1. prosince 2006