Aktuality, zajímavosti


Přípravy na lyžařskou sezonu
Miroslav Krčil


Trhová Kamenice/Hluboká - Hned dvě sjezdovky naleznou lyžaři v blízkém okolí Trhové Kamenice. První se nachází přímo nad obcí a jejím provozovatelem je zdejší lyžařský klub.

" Hlavní novinkou pro letošek je pořízení nové rolby, což nám zajistí mnohem lepší úpravu svahu než doposud. Koupili jsme sice starší stroj, ale pro naše potřeby určitě dostačující," vysvětluje starosta Trhové Kamenice a nadšený lyžař Pavel Kábele. Už vloni tady pořídili nový vlek. Letos v létě začali navíc v sousedství lyžařské chaty budovat objekt, který bude sloužit jako technické zázemí. " Máme hotové základy a jednu opěrnou stěnu. Pokračovat budeme zase na jaře," doplňuje Kábele. Zdejší sjezdovce však stále chybí systém umělého zasněžování. " Je to už sice ta poslední věc, ale za to nejdražší. Nejdříve se teď musíme finančně vzpamatovat z pořízení vleku a rolby. Pak můžeme uvažovat o zasněžování," vysvětluje Pavel Kábele. Letos tedy určitě musejí v Trhové Kamenici ještě spoléhat na přírodní zdroje bílé pokrývky. Problematiku ceny jízdného budou zdejší lyžaři teprve řešit. Diskutovat o ní mají už na zítřejší schůzi. Jak ale v této souovislosti Pavel Kábele uvedl, nepředpokládá žádné výraznější pohyby cen. Pokud k nějakým úpravám dojde, budou prý v přijatelných mezích.

V osadě Hluboká u Trhové Kamenice se nachází nejmladší ze všech tří sjezdařských areálů na Hlinecku. Také tady už přípravy na sezonu, která bude druhou v historii, vrcholí.Zdroj: Chrudimský deník, 1. prosince 2006