Aktuality, zajímavosti


Rozhledna u Zubří

Po neuvěřitelně dlouhých přípravách, odkladech a změnách byla postavena nosná konstrukce rozhlednového stožáru. Co tomu předcházelo se dočtete v následujících článcích...


V úterý dorazily na Vysočinu první ocelové komponenty, ze kterých nyní začne dodavatelská firma montovat ocelovou věž. "Loni zde byly vybudovány betonové patky, jež poslouží jako základy pro celou stavbu," vysvětluje starosta Trhové Kamenice Pavel Kábele. Termín dokončení náročného díla je stanoven na závěr dubna. Nad Trhovou Kamenicí tak vyroste stavba vysoká pětapadesát metrů. Provozovatelem rozhledny bude podle současných dohod obec. "Teď zvažujeme několik variant, jak tuto věc vyřešíme. Zatím ale v otázce provozu nepadlo rozhodnutí," podotýká Pavel Kábele. Na rozhlednu povede ocelové schodiště. Návštěvníci budou muset zdolat několik desítek schodů. Odměnou jim ale má být vskutku jedinečný pohled na malebnou krajinu Hlinecka z ptačí perspektivy. Trhová Kamenice věří, že tak získá návštěvnický "tahák".

Zdroj: Východočeské Deníky Bohemia, 19. 2. 2003Takto rychlý spád nabraly události po úterním jednání mezi zástupci dodavatelské firmy a této obce nedaleko Hlinska na Chrudimsku. "V úterý dorazí první ocelový díl a vzápětí začne montáž," poznamenal starosta Trhové Kamenice Pavel Kábele. Termín dokončení je stanoven na 30. dubna. Rozhledna bude umístěna ve výšce 39 metrů. Nad ní pak budou nainstalovány anténní systémy pro přenos signálu operátorů mobilních telefonů. Celková výška stavby bude tedy 55 metrů. "Provozovatelem rozhledny se stane obec, investorem je ale jeden z operátorů," doplnil Kábele.

Zdroj: Východočeské Deníky Bohemia, 12. 2. 2003